Побачити! Діагностувати! Вилікувати!
Чому потрібно використовувати професійні медичні монітори ?
Журнал - Практика управління медичним закладом, № 10, жовтень, 2011 - Литвиненко Б.С.
Чи варто купувати спеціалізований медичний монітор для діагностики за 3 500-12 000 євро, якщо можна придбати звичайний комерційний монітор за 700-800 євро у будь-якому магазині електроніки?
Фахівці системи охорони здоров'я в Європі давно відповіли на це запитання, дотримуючись відповідних законів про обов'язкове застосування спеціалізованих медичних моніторів у діагностиці, хірургії та різних клінічних дослідженнях.
Лікарі-діагности в усьому світі користуються можливістю діагностувати захворювання на ранніх стадіях, нехай і переплачуючи кілька тисяч євро за високотехнологічне обладнання (таке як монітори WIDE).
Чи справді спеціалізовані медичні монітори дають шанс поставити точний діагноз і таким чином урятувати людські життя? Спробуємо з'ясувати, чим відрізняються медичні монітори від звичайних промислових.
Одну з ключових відмінностей закладено в ідеї виробництва медичних моніторів. Вони призначені лише для прийняття життєво важливих рішень під час лікування та діагностики хвороби. Технічні характеристики медичних моніторів значно перевищують параметри звичайних моніторів. Комерційні дисплеї мають обмежену роздільну здатність екрана, тоді як монітори медичного призначення (наприклад WIDE) мають роздільну здатність до 4096 x 2560 (10 мегапікселів). Це дає можливість рентгенологам бачити більш деталізоване зображення рентгенівського знімка без застосування панорамування і масштабування зображення.
Отже, якість зображення не втрачається, а продуктивність праці рентгенолога збільшується. Медичні монітори WIDE можна використовувати як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні (portrait and landscape position), обравши найбільш зручний кут огляду.
Найважливішою перевагою медичних моніторів є кут огляду. Комерційні дисплеї, як правило, розраховані для демонстрування зображень тільки під одним кутом - фронтальним. А в медичних цілях часто виникає потреба у використанні кількох моніторів або ж одного монітора кількома лікарями одночасно. Тому медичні монітори WIDE мають широкий кут огляду - до 178o (звичайні монітори - 40o), що дає можливість робити точні діагностичні висновки.
Рентгенівські знімки найчастіше переглядаються при яскравості 3000-6000 кд/м2, адже людське око краще сприймає світліші знімки. Медичні монітори були розроблені, щоб замінити рентгенівські знімки, саме тому їх дисплеї мають більш високий рівень яскравості (понад 1650 кд/м2) порівняно зі звичайними, які не перевищують рівень 250-300 кд/м2.
Однією з основних переваг медичних моніторів є діапазон градацій сірого кольору. Звичайні та промислові монітори найчастіше обмежені в градаціях сірого кольору (256 відтінків сірого, або 8 біт). Для порівняння: медичні монітори компанії WIDE мають від 10 біт градацій сірого кольору, а це вже 1024 відтінки на 1 піксель.
У новій Х-серії компанія WIDE пропонує монітори з 14-бітною градацією сірого кольору на 1 піксель, тобто 16 384 відтінки. Це та чіткість, яка потрібна лікарям-радіологам і мамологам для того, щоб діагностувати хворобу на ранніх стадіях. Це максимальна точність, яка нині доступна на медичному ринку.
Медичні монітори компанії WIDE оснащені функцією управління однорідністю яскравості дисплея (LUC), що забезпечує однакову яскравість по всій площині екрана монітора. Усі монохромні медичні монітори WIDE відповідають стандарту перегляду зображень DICOM 3.14, тоді як більшість комерційних дисплеїв функціонально не підтримують цей формат.
Медичні монітори WIDE мають вбудований IQ-сенсор, який дає можливість автоматично калібрувати монітор, і датчик стабільного контролю яскравості (SBC), який постійно контролює підсвічування і реєструє яскравість під час роботи залежно від сформованих умов. Медичні зображення неодмінно мають відображатися з постійною яскравістю. У комерційних дисплеях із часом яскравість може змінюватися, і, щоб повернути її до колишніх налаштувань, монітор доводиться калібрувати у заводських умовах. Особливо це важливо при використанні кількох моніторів, наприклад для мамографічних досліджень.
Особливо доречним є порівняння спеціалізованих медичних моніторів зі звичайними при використанні в хірургічному напрямі медицини.
Хірургічна серія моніторів компанії WIDE відповідає всім вимогам, що висуваються до моніторів, розміщених в операційних: кнопки мають мембранну конструкцію, екран захищений спеціальним подвійним склом з антивідблиском, сконструйовано спеціальну форму вентиляційних отворів на задній стінці міцного корпусу, які перешкоджають потраплянню бризок та осіданню мікроорганізмів на внутрішніх поверхнях. Монітори хірургічної серії стійкі до щоденної дезінфекції в операційних.
Як видно з вищенаведеного аналізу, параметри спеціалізованих медичних моніторів значно перевершують параметри звичайних моніторів. Тож, купуючи рентгенівську систему з новітнім високотехнологічним цифровим приймачем, слід приділити особливу увагу засобам візуалізації зображення, отриманого із цього приймача, тобто медичним моніторам. Адже без сучасних медичних моніторів не можливо отримати очікувану якість зображення.
Тільки в поєднанні із сучасним професійним медичним монітором сучасна рентгенівська система дасть змогу лікарю-діагносту побачити те, що раніше було невидимим, і таким чином діагностувати хворобу на ранніх стадіях захворювання.
Автор: Богдан Литвиненко, керівник відділу представництва WIDE.
Пояснення про інформаційно-рекламний характер відомостей, розміщених на cайті.
Шановні відвідувачі нашого сайту. Усі відомості, що містяться на cайті, носять виключно інформаційно-рекламний характер. Інформація, представлена на сайті, не є вичерпною. Технічні характеристики виробів можуть бути у будь-який час змінені або доповнені.
Дана інформація не може бути використана в якості офіційних документів, наприклад для підготовки технічної частини тендерної документації.
За додатковою інформацією звертайтеся до наших фахівців. Зв'язатися з нами >>
|